Merdiven Asansörünüz için Ücretsiz Fiyat Teklifi

Bir merdiven asansörü engelli bir kişi için doğru seçim midir?

Merdiven asansörün koltuğu kolayca açılır. Kol dayamalarını aşağıya doğru çevirdiğinizde, ayak tablası otomatik olarak aşağıya döner. Böylece, merdivenlerin üstünde eğilmeniz gerekmez ve koltuğunuzun kurulması için yardıma ihtiyacınız olmaz. Kol dayamaları sağlamdır, bu yüzden koltuğunuza oturup kalkarken yaslandığınızda kendinizi güvende hissedersiniz. Daha da fazla stabilite isterseniz, size daha fazla destek sağlayan daha uzun kol dayamalarıyla sunulan Siena’yı tercih etmek isteyebilirsiniz.Stannah merdiven asansörleri, kullanım kolaylığı gözetilerek tasarlanmıştır. İster bacaklarınızda ister tüm vücudunuzda hareket kabiliyeti azalmış olsun, merdiven asansörlerimizin kontrolünün kolay olduğunu göreceksiniz.

Evinizde güvenli ve konforlu bir şekilde hareket etmenizi istiyoruz ve bu da merdivenlerinizi tereddüt etmeden kullanabilmenizi gerektirir. Bir Stannah merdiven asansörü size tam da bunu verir; kolay, güvenli, rahat bağımsızlık.

Engelli Kişiler için Merdiven Asansörü

Ancak, bir merdiven asansörünü kullanmak için belli bir seviyede hareketliliğe ihtiyacınız olduğu da dikkate alınmalıdır. Koltuğa gidip, oturduğunuz sırada kendinizi dik konumda tutabiliyorsanız, merdiven asansörü sizin için doğru çözüm olabilir. Ama bunu yapamıyorsanız, ihtiyacınız olan şey bu olmayabilir. Yetkin danışmanlarımız size merdiven asansörü hakkında tavsiyelerde bulunabilir, bunun ötesinde, bir merdiven asansörü sizi için uygun değilse size uygun cihazı bulmanıza da yardımcı olabilirler. Keşif ziyaretinizi planlamak için bizi arayın, böylece ihtiyaçlarınızı değerlendirebilir ve aradığınız çözümü bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Tekerlekli sandalye kullanıyorum, merdiven asansörü alabilir miyim?

Evet. Ancak, merdiven asansörünü bağımsız olarak kullanmak istiyorsanız, tekerlekli sandalyenize oturup kalkabiliyor ve merdiven asansörüne inip binebiliyor olmalısınız. Merdiven asansörü tekerlekli sandalye taşıyamaz, bu nedenle merdivenin diğer ucunda sizi bekleyen başka bir tekerlekli sandalyenin daha bulunması gerekebilir.

Ayrıca, diğer tarafa ulaşıncaya kadar koltukta güvenli bir şekilde oturmak için merdiven asansörünüzde seyahat ederken gövdenizi dik tutabilmeniz gerekir.

Merdiven asansörünün sizin için doğru seçenek olup olmadığına emin değilseniz, modellerimizi kendiniz görmek için satış mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Merdiven asansörlerimizi deneyebilir ve hangi koltuğun ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Bir Stannah merdiven asansörünü güvenli ve kullanımı kolay kılan nedir?

Bu çok önemli bir soru; ama farklı insanlar için farklı anlamlar ifade ediyor. Bu yüzden, asansörlerimizin en yüksek uluslararası güvenlik standartlarının gerekliliklerini karşılamasını temin ettik. Bu şekilde, güvenlik hissi konusunda herkesin beklentilerinin karşılandığından emin oluyoruz.

Kullanımı kolay emniyet kemeri

Ürettiğimiz her bir merdiven asansörünün temel güvenlik özelliklerinden biri, kullanışlı emniyet kemeridir. Kullanımı kolaydır çünkü:

  • İlk seferde kolayca takılır
  • Sadece tek elinizi kullanarak takıp çıkarabilirsiniz
  • Eklem iltihabından muzdarip parmaklarla bile tutmayı kolaylaştıran büyük bir tokası vardır
  • Emniyet kemeri kol dayamalarına yerleştirilmiştir, böylece almak için arkanıza ulaşmanız gerekmez
  • Kemer koltuğun her iki tarafına da takılabilir, böylece ellerinizden birinin diğerinden daha güçlü olması durumunda kemeri, kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Basit komutlar

Merdiven asansörünü hareket ettirmek için tek yapmanız gereken sezgisel ve kullanımı kolay kumanda kolunu, gitmek istediğiniz yöne doğru hafifçe itmektir. Kumanda kolu kol dayamaların herhangi birinde yerleştirilebilir. Bu, hangi taraf sizin için daha rahat geliyorsa onu kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Kolay erişim

Merdiven asansörü kolayca açılır. Kol desteklerini aşağıya doğru çevirdiğinizde, ayak desteği otomatik olarak aşağıya döner. Böylece, merdivenlerin üstünde eğilmeniz gerekmez ve koltuğunuzun kurulması için yardıma ihtiyacınız olmaz. Kol destekleri sağlamdır, bu yüzden koltuğunuza oturup kalkarken yaslandığınızda kendinizi güvende hissedersiniz. Daha fazla stabilite istiyorsanız, Siena size daha fazla destek sağlayan daha da uzun kol destekleriyle birlikte sunulmaktadır.

Otomatik dönme özelliği

Merdivenlerin üst kısmında dönen koltuğunuz için ek güvenlik isterseniz otomatik dönme özelliği de bir seçenektir. Doğrudan ineceğiniz yere doğru döner, böylece merdivenlerin koltuğun arkasında kalarak engellenmesiyle, koltuğunuzdan daha da güvenli bir şekilde kalkabilirsiniz. Vücudunuzun bir tarafından felç geçirdiyseniz ve hareket kabiliyetiniz sınırlıysa, bu seçenek koltuğunuza oturup kalkma konusunda daha fazla iç rahatlığı sağlayabilir.

Göz bozukluğu olan kişiler için boyalı kumanda tuşları

Göz bozukluğunuz varsa, merdiven asansörünüzün düğmelerini ve kumanda tuşlarını görmeniz zor olabilir. İşinizi kolaylaştırmak için, kumanda tuşlarını parlak bir renge boyayabiliriz, bu sayede tuşları bulmanız kolaylaşır ve merdiven asansörünüzü çok daha kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Merdiven asansörü mü yoksa platform tipi merdiven asansörü mü? Aralarındaki fark nedir?

Merdiven asansörü, merdivenlerinize monte edilmiş bir ray ile bunun üzerinde rahat bir şekilde kayan bir koltuktan oluşur. Bir platform asansörü ise aynı şeyi yapan, koltuk gibi, bir ray üzerinde hareket eden ve tüm evinize erişim sağlayan bir platformdur. Platform asansörü, tekerlekli sandalyedeki bir kişiyi merdivenlerden aşağı ve yukarı taşımak için idealdir.

Ne yazık ki, Stannah Türkiye’de platform asansörleri satmamaktadır, ancak güvenilir satıcımız Erimas Merdiven Asansörleri’nin platform tipi merdiven asansörü satışı vardır. Tekerlekli sandalye kullanıyorsanız ve ihtiyacınız olan şeyin bir platform asansörü olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için kendileriyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz, yükümlülük içermeyen hareketlilik kabiliyeti değerlendirmenizi bugün planlayın

Ücretsiz fiyat teklifinizi almadan önce satış danışmanımız sizinle tanışmak için evinize gelecek ve hareketlilik ihtiyaçlarınızı değerlendirecektir. Danışmanlarımız, sizin için en iyi olacak ürüne dair size özel tavsiyelerde bulunma konusunda son derece yetkindir. Uzmanımız bir merdiven asansörünün sizin için uygun olmadığını düşünürse, size söyleyecektir. Size karşı her zaman dürüst olacağımıza güvenebilirsiniz. İster tavsiye arıyor ister daha fazla bilgi edinmek istiyor olun, hemen bizi arayabilirsiniz; tüm sorularınızı yanıtlayacağız.