Bir merdiven asansörü satın alarak hareket özgürlüğünüzü geri kazanın

Montajı ve kullanımı kolay merdiven asansörlerimiz size güvenlik ve özgürlük sağlar

Hareket bakımından zorluk çeken birçok insan için merdivenlerden inip çıkmak korkutucu olabilir. Dengelerini kaybedip düşmekten korkabilirler. Fiziksel zorluklar, merdivenleri yalnızca bir akraba ya da bakıcı yardımı ile kullanabilecekleri anlamına gelebilir. Bu da onları diğer insanlara bağımlı kılar.

Bazı durumlarda, uzun süre evde yalnız kalması gereken bireyler evlerinin sadece kısıtlı bir alanını kullanmaya mecbur kalarak kendilerini tek bir odaya hapsolmuş gibi hissedebilirler.

merdiven asansörü bağımsızlığınızı yeniden kazanmanıza yardımcı olur

Bu durumda çözüm bir merdiven asansörüdür

Bazen de insanlar artık merdivenleri kullanmaları gerekmemesi için yatak odalarını alt kata taşımakta, tek katlı yaşamlara başvurmaktadır. Kendi yatak odalarının rahatlığını ortadan kaldırmanın yanı sıra, bu durum onlara, özellikle de başka insanlarla yaşıyorlarsa, mahremiyetlerini kaybetmişler gibi hissettirebilir.

Bir merdiven asansörüyse insanlara bağımsızlık verir. Hem kullanıcı hem de ailesi için iç rahatlığı anlamına gelir. Evlerine tekrar tam erişim sunar: Kaybettiklerini sandıkları bağımsızlık ve güvenliğe tekrar kavuşur, kimseden yardım almadan evin her katına ulaşabilirler.

Stannah merdiven asansörleri güvenlidir

Tüm merdiven asansörlerimiz aktif ve pasif güvenlik özellikleri ile donatılmıştır. Bağımsızlığınızı ve güvenliğinizi bu şekilde garanti ediyoruz. Her asansör aşağıda belirtilen özelliklerle donatılmıştır:

  • Geri çekilebilir emniyet kemeri
  • Merdivenlerden yukarı veya aşağıya doğru düzgün ve sarsıntısız bir sürüş sağlamak için hız düzenleyicisi
  • Yolunu tıkayan bir şey olduğu takdirde bunu saptayarak asansörün yavaşça durmasını sağlayan sensörler

Ayrıca bakınız: Eviniz için doğru merdiven asansörü nasıl seçilir?

Stannah merdiven asansörlerinin kullanımı kolaydır

Güvenli olmanın yanı sıra, merdiven asansörlerimizin kullanımı el ve kollarında hareket kabiliyeti azalmış olan kişiler için bile kolaydır. Ürettiğimiz her asansör, farklı bir katta olduğu takdirde koltuğu çağırmanıza yarayan uzaktan kumandalarla birlikte sunulur. Bu şekilde bir daha asla bir katta mahsur kalmazsınız.

Oturduğunuzda asansörü hareket ettirmek için kumandaları kullanmak da kolaydır. Ergonomik el kumandasını elinizin veya bileğinizin herhangi bir kısmıyla itebilirsiniz, bu nedenle eklemlerinizde ağrı olsa dahi kullanım size zorluk çıkarmaz.

Stannah merdiven asansörleri rahattır

İç mekân modellerimizin koltukları her zaman dolguludur. Böylece, asansörünüzü kaç kez kullanırsanız kullanın, oturduğunuzda koltuk rahat olacaktır.

Merdiven asansörünün çalışmaya başlaması ve durması yumuşak bir hareketle gerçekleşir. Bu özellikle bel problemleri olanlar için önemli bir özelliktir. Zira, sarsılmalar bel sorunlarını daha da kötüleştirebilir ve rahatsızlığa yol açabilir. Herkesin merdiven asansöründe düzgün bir şekilde hareket edebilmesini sağlamak bizim için öncelikli bir meseledir.

Bir koltuk asansörü yardımıyla hareket özgürlüğünüzü geri kazanabilirsiniz. Birisinin size yardım etmesini beklemeniz veya başkalarına bağımlı olmanız gerekmez. Özgürlüğünüzü geri kazanırken, sevdiklerinize de kendi özgürlüklerini veriyor olursunuz.