Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki sorular daha önceki müşterilerimiz tarafından sorulmuştur, bu yüzden burada ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacağınızı umuyoruz. Bununla birlikte, hâlâ yanıtsız kalan sorularınız olursa, lütfen bizi arayın. Böylece ihtiyacınız olan bilgileri almanıza yardımcı olabiliriz.

Stannah’da, sunduğumuz müşteri hizmetleri konusunda kendimizle gurur duyuyor ve ihtiyaçlarınızın bizim için çok önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz. Size mümkün olan en iyi ürünleri ve hizmeti sunduğumuzdan ve kendiniz için doğru kararı verebilmek adına ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzu hissettiğinizden emin olmak istiyoruz.

Eviniz

Evim bir merdiven asansörü için uygun mu?

Evinizin bir merdiven asansörü için uygun olmadığını, örneğin merdivenleriniz çok dik, dar, uzun veya kısa olduğunu düşünebilirsiniz. Biz zaman içinde birçok farklı merdiven tipiyle çalıştık, bu yüzden bir asansöre ihtiyacınız varsa size yardımcı olabileceğimizden emin olabilirsiniz. Merdivenleriniz ister düz olsun, ister ortasında bir sahanlık bulunsun, ister köşe dönen ya da sarmal bir merdiven olsun, bizi arayın, birlikte sizin için doğru merdiven asansörüne karar verelim.


Merdivenlerim çok mu uzun?

En uzun düz merdivenlere bile bir merdiven asansörünün monte edilmesi çoğu kez mümkündür. Merdivenlerinizin uzunluğundan endişe ediyorsanız, bizi arayın, böylece bir keşif ziyareti ayarlayabilir ve merdivenlerinizi değerlendirebiliriz. Henüz koltuk asansörü kuramayacağımız bir döner merdivenle karşılaşmadık. Pek çok farklı koşulda, yeniden harekete kavuşmanızı sağlayabiliriz.


Merdivenlerim çok mu dik?

Merdivenlerinizin çok dik olduğunu düşünüyorsanız, bir keşif ziyareti planlamak faydalı olacaktır. Danışmanlarımızdan biri, merdiveninizin her santimetresini dikkatlice ölçecek ve bir merdiven asansörü kurmanın mümkün olup olmadığını size yerinde söyleyecektir. Büyük ihtimalle bir merdiven asansörü kurulabilecektir ve danışmanımız o esnada size en iyi uygun asansör için bir fiyat teklifi de verebilecektir.


Merdivenlerim çok mu dar?

Darlık söz konusu olduğunda, sorunu çözebilecek iki tür koltuğumuz bulunmaktadır:

  • Sadler, daha dik bir pozisyonda çıkıp inmenize izin veren dayanma tipi bir koltuktur.
  • Siena özellikle tasarlanmış, sırtı eğimli bir koltuğa sahiptir; böylece koltukta arkanıza daha fazla yaslanabilirsiniz.

Her iki model de, özellikle dar bir merdiveniniz varsa bile dizlerinizin hiçbir şeye çarpmayacağı şekilde tasarlanmıştır. Merdivenlerin üzerinde durulabiliyorsa, genellikle üzerine bir merdiven asansörü de kurabiliriz.


Peki ya yolda bir kapı varsa?

Merdivenlerin tepesinde veya altında bir kapı varsa, bu bir sorun teşkil etmez. Kapınızı hâlâ kullanabilirsiniz ve bu sizi bir merdiven asansörü almaktan alıkoymaz. Kullanılmadığı zamanlarda kapının önünden çekilip katlanabilen geri çekilebilir bir ray takabiliriz. Ray, merdiven asansörünü kullanmak istediğinizde otomatik olarak açılır, böylece zorlayıcı bir kaldırma işlemi gerektirmez.


Başkaları da hâlâ merdivenleri kullanabilir mi?

Evet. Raylarımız, merdivenlerinizde çok az yer kaplar, koltuğunuz da düzgün bir şekilde katlanır. Evinizin diğer sakinleri, merdivenleri daha önceden olduğu gibi kullanmaya devam edebilirler.


Bir Stannah Merdiven Asansörü Satın Alma

Bir Stannah Merdiven Asansörünün fiyatı ne kadardır?

Merdiven asansörlerimiz size ve evinize göre üretilir, bu nedenle fiyatlar ihtiyaçlarınıza göre değişir. Merdiven asansörünüzün fiyatını etkileyebilecek faktörlerden biri, merdivenlerin düz mü yoksa döner tipte mi olduğudur. Diğer faktörler şunlardır:

  • Merdivenlerinizin uzunluğu
  • İhtiyaçlarınıza uygun koltuk tercihiniz
  • Birden fazla kat çıkmak isteyip istemediğiniz
  • Ekstra konfor ve güvenlik için ek özelliklere ihtiyacınız olup olmadığı

Size uygun mükemmel merdiven asansörünün fiyatını öğrenmek üzere ücretsiz, herhangi bir satın alma yükümlülüğü getirmeyen bir keşif ziyareti ayarlamak için bizi arayın. Danışmanlarımızdan biri, ihtiyaçlarınızı değerlendirmek ve size özel bir teklif vermek için evinizi ziyaret edecektir.


Stannah’dan ikinci el bir merdiven asansörü satın alabilir miyim?

Evet. Üstelik yeni merdiven asansörlerimizin gereklerini karşıladığı tüm güvenlik yönetmelikleriyle uyumlu olduklarını da garanti edebilmekteyiz. Stannah’da, ikinci el bir merdiven asansörü satışa hazır sunulmadan önce, “yenilenmiş” etiketimizi hak ettiğinden emin olana kadar sıkı bir testten geçirilir. Merdiven asansörüne bu etiket verildiğinde, ürünü evinize güvenli bir şekilde kurabileceğimizden emin olabiliriz; hatta tam bir yıllık garanti de verebilmekteyiz.


Daha ucuz merdiven asansörü satan başka markalar olduğunu gördüm, bunun nedeni nedir?

Stannah’da, 40 yılı aşkın bir süredir asansörlerimizi mükemmelleştiriyoruz. Daima yenilikleri araştırarak merdiven asansörlerimizi hep daha güvenli ve konforlu bir hâle getirdik. Bu güvenlik ve konfor özellikleri, kurulum esnasında kullanılan malzemelerin kalitesi ile birleştiğinde, merdiven asansörünüzün uzun yıllar mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlar. Sonuçta, merdiven asansörü her gün kullandığınız bir şeydir; ihtiyacınız olduğunda kullanıma hazır olduğuna emin olmalısınız. Ayrıca, paranızın karşılığını da düşünmek zorundasınız. Bir Stannah satın aldığınızda, geleceğiniz için ona güvenebileceğinizi bilirsiniz.

Bir Stannah’ı kendinize özel hale getirebilirsiniz

Merdiven asansörlerimiz, güvenilir olmanın yanı sıra, piyasadaki en uyarlanabilir merdiven asansörleridir. Size merdiven asansörünüzü evinize ve ihtiyaçlarınıza göre şekillendirme seçeneği sunuyoruz. Farklı döşeme seçeneklerinden farklı renklere, merdiven asansörünüzü gerçekten de kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Asansörünüzün, evinize ve hayatınıza uyum sağlamasının önemli olduğunu biliyoruz.

Kendimizi hep gelişmeye zorluyoruz

Sürekli merdiven asansörlerimizi sizin için nasıl daha güvenli ve konforlu hâle getirebileceğimize dair araştırmalar yürütüyoruz. Dünyada, müşterilerimizle empati kurmamıza yardımcı olan bir araç olan artrit simulasyon tulumuna sahip olan sadece 3 şirketten biriyiz. Bu, gereksinimlerinizi daha iyi bir şekilde karşılamak için kendimizi nasıl daima geliştirdiğimizi gösteren örneklerden yalnızca biridir.

En sıkı sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uyuyoruz

Tüm merdiven asansörlerimiz AB’deki kendi Stannah fabrikalarımızda üretilmektedir. Her bir merdiven asansörü eğitimli Stannah mühendislerince tasarlanıp, planlandığı ve üretildiğinden sürecin tümü üzerinde tam kontrol sahibiyiz. Bu aynı zamanda en sıkı sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uyduğumuz anlamına da geliyor.

Sadece en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz

Merdiven asansörlerimizin her bir parçasını kendimiz imal ettiğimizden, sadece en kaliteli malzemelerin kullanıldığından ve her bir parçanın yüksek beklentilerimizi karşıladığından emin olabilmekteyiz. Ayrıntılara gösterdiğimiz bu dikkat, merdiven asansörlerimizin olabileceği kadar dayanıklı olmasını sağlayan ve sizi mümkün olduğunca uzun süre hareket hâlinde tutan şeydir.

Diğer markalardan biraz daha pahalı olabilir, ancak bir Stannah geleceğinize yapacağınız değerli bir yatırımdır. Bize bu konuda güvenebilirsiniz.