Düz veya Döner Merdiven Asansörü

Sizin için hangi tip merdiven asansörü doğrudur?

Bu konu göründüğü kadar açık olmayabilir, bu yüzden öğrenmek için açıklayıcı kılavuzumuzu okuyabilirsiniz. Stannah’da size ve evinize göre uyarlanmış hem düz hem de döner tipte merdiven asansörleri üretmekteyiz. Bunların arasındaki en büyük fark raydır.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Düz bir merdiven düz bir raya ihtiyaç duyarken, eğimlere, kıvrımlara veya bir sahanlığa sahip bir merdiven kıvrımlı bir raya ihtiyaç duyar. Her merdiven farklıdır, bu nedenle her merdiven asansörü kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlanmalıdır.

Eviniz ziyaret edildiğinde, danışmanımız merdiveninizi hassas bir şekilde ölçer ve sizinle birlikte seçeneklerin üzerinden geçer. Kapı aralıklarına, radyatörlere, pencere pervazlarına ve koltuğun kullanılmadığı zamanlarda durması gereken yere bakmamız gerektiğinden, bu işlem düşündüğünüz kadar basit olmayabilir.

Endişelenmeyin; tüm modellerimizin koltukları düzgün bir şekilde katlanır, bu sayede çok fazla yer kaplamaz.

Düz ve döner tip merdiven asansörü modellerimiz arasındaki en büyük fark raydır.

Bir köşeyi dönebilmek için merdivenle tam olarak aynı açıyla eğilen özel bir raya ihtiyacınız vardır. Bu sayede asansörünüz merdiveninize kusursuz bir şekilde uyabilir ve daha az yer kaplar. Merdivenleriniz kıvrımlı veya sarmal şekilliyse ya da yarısında bir sahanlık bulunuyorsa, sizi yukarıya kadar sorunsuz taşıyan döner tip bir merdiven asansörüne ihtiyacınız olacaktır.

Düz tip merdiven asansörü için ihtiyacınız olan tek şey, eğimleri veya dönüşleri olmayan bir merdiven ve merdiveninizin üst ve alt kısmında birer sahanlık bulunmasıdır; böylece, koltuğunuza güvenli bir şekilde oturup kalkabilirsiniz.

Hem düz hem de kıvrımlı raylarda, ray duvara değil, merdiveninize monte edilir. Merdivenlerinizin hangi malzemeden yapıldığı önemli değildir: Metal, beton, sıva veya fayans olması fark etmeksizin, merdiven asansörünüzü azami güvenlik sağlayacak şekilde kurabilmekteyiz.

En güzel yanı ise hiç inşaat işi gerektirmemesidir. Ayakları merdivenlere tutturmak için birkaç küçük delik açılır ve sonrasında merdiven asansörünüz kullanıma hazırdır.

Düz merdiven asansörleri

Dik merdivenleriniz size aşılamayacak bir problem gibi görünebilir. Oysa düz tip merdiven asansörlerimiz merdiveninizi tekrar kullanılabilir hâle getirebilmektedir. Düz merdivenler, dönüşü olmayan, kıvrılmayan yahut baş veya sonunda bir sahanlık bulunan merdivenlerdir. Evinizde sadece tek bir merdiven varsa, düz tip bir merdiven asansörü ile merdivenleriniz sizin için yeniden erişilebilir hâle gelir. Tek yapmamız gereken, koltuğa güvenli bir şekilde oturup kalkabilmeniz için merdivenin üst ve alt kısımlarında yeterli alan bulunduğuna emin olmaktır.

Satış danışmanlarımız, ücretsiz keşif ziyaretiniz sırasında tüm süreç konusunda size bilgi verecektir, böylece danışmanımız yanınızdan ayrıldığı zaman, hangi merdiven asansörünün sizin için en uygun olduğuna dair hiçbir şüpheniz kalmamış olur. Düz raylarımız az yer kaplar ve derli toplu bir görünüme sahiptir. Böylece merdivenlerin rahatça kullanımı için yeterli yer kalır.

Raylar hangi malzemeden üretilmektedir?

Düz raylarımız alüminyumdan üretilir ve zevkinize uyacak şekilde çeşitli kaplama seçenekleriyle sunulur.

Döner merdiven asansörleri

Her bir ev ve her bir merdiven farklı olduğundan, merdiveninizde bir kıvrım varsa, bu kıvrımı tam olarak ölçmemiz gerekmektedir. Merdivenleriniz:

  • ister yarı noktasında bir sahanlığa sahip olsun (birbirine paralel giden birer merdiven ile)
  • ister “birkaç kanatlı olsun” (iki merdiven arasında 90°’den daha az bir açı olması)
  • ister çeyrek sahanlık olsun (birbiri ile 90° lik bir açıda birer merdiven)
  • ister sarmal merdiven olsun, eğrinin açısını ölçebildiğimiz sürece merdiven asansörünüzü kurabiliriz.

Her merdiven asansörü, merdivenlerinize mükemmelen uyacak şekilde özel olarak tasarlandığından, raylar için ölçüm yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla, asansörünüzün üretilmesi ve kurulumu için biraz daha uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz, ancak ihtiyaçlarınızı karşılayacak mükemmel merdiven asansörüne sahip olacağınızdan emin olmamızın tek yolu budur. Merdiven asansörünüzün sizin ihtiyaçlarınız düşünülerek üretildiğinden böylece emin olursunuz.

Raylar nerede üretilmektedir?

Döner merdiven asansörünüzü sipariş ettiğiniz zaman, merdivenlerinizin bir çizimi, kendi ray fabrikamıza gönderilir ve orada Stannah mühendisleri rayınızı üretmeye başlar. Sayfanın üzerinde adınızı ve yaşadığınız ülkeyi görebilirler, böylece üretimlerinin nereye gittiğini tam olarak bilirler. Mühendislerimiz, üretimlerinin dünyanın dört bir yanından kullanıcıların yaşam kalitesini yükselttiğini bilmektedir. Bu yüzden de her rayı, olabildiğince güvenli olduğundan emin olacak şekilde, özenle üretirler. Merdiven asansörlerimiz sizin ihtiyaçlarınız ve tercihleriniz düşünülerek üretilmektedir. Raylarımızı mümkün olduğunca az sayıda bölüme ayırarak daha yumuşak bir hareket sağlayacağımızı biliyoruz. Daha az bağlantı, daha az sarsıntı ve daha fazla güvenlik anlamına gelmektedir.

Merdiven asansörümün merdivenime uyacağından nasıl emin olabilirim?

Ray fabrikasından ayrılmadan önce, her bir merdiven asansörü, merdivenlerin en üstünden en altına ve sonra tekrar geriye düzgün bir şekilde hareket edeceğinden emin olmak için tekrar test edilir. Merdiven asansörünün her bir parçası yakından izlenir, bu sayede en ufak bir hata varsa, tamir edilmesi için mühendislere geri gönderilir. Merdivenlerinizle tam olarak aynı ölçümlere sahip bir model kullanılarak merdiven asansörü bunun üzerine kurulur. Bu sayede montajı yapacak olan çalışanlarımız evinize gelmeden önce, merdiven asansörünüzün merdivenlerinize mükemmel uyum sağlayacağını biliriz.

Merdivenlerim kavisli tip bir merdiven asansörü için çok uzunsa ne olur?

Kıvrımlı raylarımız da düz raylar kadar uzun üretilebilir. Şu ana kadar yaptığımız en uzun ray 72 metre uzunluğundadır, ancak bu daha uzununu üretemeyeceğimiz anlamına gelmez.

Çok farklı koşullarda evlere uyacak merdiven asansörleri üretebilmekteyiz.

Evinizin tamamına geri kavuşma süreciniz, telefonu elinize almanızla başlar. Numaramızı çevirirken, sizi bekleyen özgürlüğü hayal edin. Sadece üç adım uzaktasınız. İlk adımı atmak için bizi hemen arayın.