Yaşlılar için Merdiven Asansörleri

Yaşlılarda düşmelerin önüne geçmeye yardımcı olur ve daha birçok fayda sağlar

Merdivenlerinizi kolayca, endişe duymadan kullanabileceksiniz

Stannah merdivenleri güvenlidir. 40 yılı aşkın bir süredir merdiven asansörü üretiyoruz. Bu süre zarfında güvenliğiniz her zaman önceliğimiz olmuştur. Öğrendiğimiz her şeyden faydalanarak merdiven asansörlerimizi daha güvenli ve konforlu hâle getirdik. Merdiven asansörlerimiz, yaştan bağımsız olarak herkese, korkmadan, ilave çaba göstermeden, düşme riski bulunmaksızın merdivenlerde kolayca yukarı ve aşağı ilerlemelerinde yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Yaşımız ilerledikçe, yaşlanmanın etkilerini hissetmeye başlarız. Dengemiz bozulur, bunun da yaşamımız üzerinde olumsuz etkisi olabilir. Daha siz fark etmeden önce, merdivenler evinizde gerçek bir engel teşkil etmeye başlamış olabilir. Merdivenleri kullanmak acı verebilir, tehlikeli ve neredeyse imkânsız bir hâle gelebilir.

Yaşlılar için merdiven asansörleri

Birçok kişi merdivenleri kullanmaya devam etmenin sağlık açısından fayda getireceğini düşünmektedir. “Aktif kalmak” genellikle iyi bir fikir olmakla birlikte, merdivenleri kullanmak için zorlamak, diz eklemlerinizde kalıcı hasara yol açabilir. Aşırı kullanım, daha fazla zarar verebilir. Merdivenleri kullanmakta ısrar etmek kazalara, düşmelere ve yaralanmalara yol açabilir.

Eviniz tehlikeli bir yer olmamalıdır. Bir çay demlemek için alt kata inmek, strese yol açmamalıdır. Yatmak için üst kata çıkmak da öyle. Düşmek, evinizin olması gerektiği kadar güvenli olmadığını gösteren bir işarettir. Kendinizi ciddi şekilde yaralayabilirsiniz, ki bu sevdiğiniz evinizde kalmaya dair uzun vadeli planlarınızı tehlikeye atabilir.

Merdiven asansörlerinin aklınıza gelmemiş olabilecek artıları:

  • Düşmeleri önler: Kendi evinizde güvende olmanızı temin etmek istiyoruz. Elbette merdivenlerden düşmekten kaçınmak için çeşitli önlemler alabilirsiniz, ancak bunların hiçbiri size bir merdiven asansörünün sağlayacağı güvenliği sunamaz.
  • Merdiven asansörü size iç rahatlığı verir: Merdivenlerinizde ve kendi evinizde güvende olduğunuzu bilirsiniz. Merdiven asansörü kendinize daha fazla güven duymanızı sağlayacaktır.
  • Özgürlüğünüzü size geri verir: Merdivenlerden yukarı çıkmak için harcadığınız enerjiyi başka şeylere saklayabilirsiniz. Bu enerjiyle neler yapabileceğinizi bir hayal edin!
  • Hızlı ve kolay bir şekilde kurulur: Merdiven asansörlerinin kurulması bir günden daha az zaman alır, böylece evinizin tamamına kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.
  • Taşınmaktan daha hesaplı ve daha kolaydır; ayrıca evinizin zemin katına taşınmaktan daha fazla konfor sunar. Bir merdiven asansörü satın alma ve kurma maliyeti veya zahmeti sizi kararınızdan vazgeçirmiş olabilir. Belki de merdiven asansörünün kurulumunun, evinizde inşaat işine, karmaşaya ve dağınıklığa yol açacağını düşünüyor olabilirsiniz. Oysa bir merdiven asansörü doğrudan merdivenlerinize kurulur. Hareket özgürlüğünüzü geri kazanmak için planlama iznine ya da inşaat çalışmasına gerek yoktur.
  • Evinize zarar vermez. Teknisyenlerimizin, merdiven asansörünüzü kurmak için yapması gereken tek şey, merdivenlerinizde birkaç küçük delik açmaktır.
  • Fiyatları makuldür ve maliyet bakımından verimlidir. Merdiven asansörünüzün işleyiş masrafı, elektrikli su ısıtıcınızınkinden daha azdır. Kurulum hiçbir kalıcı hasara yol açmaz ve teknisyenlerimiz kurulum bittiğinde gerekliği temizliği her zaman kendileri yapar.
  • İhtiyaca göre uyarlanabilir. Merdivenleriniz nasıl olursa olsun, özellikle onlara uyacak şekilde üretilmiş bir merdiven asansörü monte edebiliriz. Sadece bu da değil, kişisel ihtiyaçlarınızı da inceleyerek onlara uygun bir koltuk tavsiye ederiz.

Hemen bizi arayabilir ve çok kısa süre içinde kendinizi evinizde daha güvende hissetmeye başlayabilirsiniz.