Bir merdiven asansörü satın almak için neden bir değerlendirmeye ihtiyacınız var?

Çünkü merdiven asansörünüz, merdivenlerin yanı sıra size de uymalıdır.

Bir Stannah merdiven asansörü onlarca yıl dayanacak şekilde yapılır ve hem merdivenlerinize hem de sizin ihtiyaçlarınıza mükemmel uyum sağlayacak şekilde üretilir. Rayınızı en yakın milimetreye kadar kesmek için mevcut olan en son teknolojiyi kullanıyoruz ve her merdiven asansörünü titiz kalite kontrol süreçlerimizden geçiriyoruz. Merdiven asansörünüzü daha güvenli, daha konforlu ve kullanımı daha kolay hâle getirmenin yeni yollarını bulmak için sürekli araştırma yapıyoruz.

Seçeneklerinizi bilmek

Merdiven asansörü, her gün satın alınan bir ürün değildir. Bu nedenle, tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmek zor olabilir. Müşterilerin ihtiyaçlarını anlayacak şekilde eğitilmiş danışmanlarımız bu aşamada, satın almanız doğrultusunda hiçbir baskı yapmaksızın size yardımcı olacaklardır. Bununla birlikte bir Stannah satın almaya karar verirseniz, tüm bilgilerin size sunulduğundan ve dürüst bir değerlendirmeyle size en uygun olan merdiven asansörü için bir fiyat teklifinin yapıldığından emin olabilirsiniz.

Bir keşif ziyaretinin ayrıntıları

Size en kişisel, en doğru bilgiyi verebilmemizin tek yolu sizinle bir araya gelip merdivenlerinizi bizzat görmemizdir. Keşif ziyaretiyle, danışmanımız, merdivenlerinizin neden bir sorun hâline geldiğini ve bunun üstesinden gelmenize nasıl yardımcı olabileceğini anlayabilir. Merdivenlerinizi ölçer ve merdivenlerinize bir merdiven asansörü kurup kuramayacağımıza karar verir. Kurmamız mümkünse, sıra hangi tip merdiven asansörünün sizin için en uygun olacağını belirlemeye gelir.

Keşif ziyaretiniz için randevu almak üzere bizi hemen arayın. Bu, merdiven asansörü satın almak için atmanız gereken ilk adımdır.

Unutmayın:

Danışmanlarımız, müşterilerin ihtiyaç duydukları özellikleri tanıyacak şekilde eğitilmiştir ve kişiye özel, ücretsiz danışmanlık sunarlar.

1. Evinize hangi rayın uyduğunu öğrenin

Merdiven asansörünüzün nasıl bir ray gerektirdiği, merdivenlerinize bağlıdır. Eğer herhangi bir kıvrım veya dönüş mevcutsa, merdiveninizin kıvrımlarını takip edecek şekilde özel olarak yapılmış kıvrımlı bir raya ihtiyacınız vardır. Düz bir merdiveniniz varsa, merdivenlerinizin uzunluğuna tam uyacak düz bir ray üretilir. Evinize gelen danışman, bir merdiven asansörünün evinize uygun olup olmadığını ya da ne kadar uygun olduğunu tam olarak değerlendirebilecek şekilde eğitilmiştir. Merdivenlerinizin hassas ölçümlerinin alınmasının birçok artısı vardır. Birincisi, rayın merdivene olabildiğince sıkı bir şekilde oturmasını sağlaması, bir diğeri de bu şekilde fabrikamızda merdivenlerinizin tam bir kopyası olan bir modeli birebir aynı boyutlarda yapabilmemizdir. Bir kopya oluşturarak aşağıdakileri sağlamış oluruz:

 • Asansör parçalarının size ulaşmadan önce birbirine düzgün şekilde uyması. Fabrikadan çıkmadan önce tüm parçaları bir araya getirip asansörü test ediyoruz. Bu şekilde, montajı yapan çalışanlarımızın merdiven asansörünüzü kurmaya geldiklerinde problem yaşamayacaklarını biliyoruz. Bu işlem, tüm süreci daha hızlı hâle getirmektedir.
 • Ürettiğimiz asansör, evinize mükemmel bir şekilde uyacaktır. Asansör mükemmel uyum sağlıyorsa, kurulduğunda tüm güvenlik yönetmeliklerine uygun olur ve daha az bakıma ihtiyaç duyar.

Keşif ziyareti sırasında merdivenlerinizin ölçülmesi, ayrıca daha az bekleme süresi anlamına da gelir. Asansörünüzü sipariş ettiğinizde ölçümler doğrudan fabrikamıza gönderilir ve üretime hemen başlanır.

2. İhtiyaçlarınızı karşılayacak koltuğun hangisi olduğuna karar verin

Raya karar verildikten sonra sıra koltuk tercihindedir. Seçim şunlara bağlıdır:

 • Merdivenlerinizin özellikle dar olup olmadığına
 • Koltuğunuzun nasıl görünmesini istediğinize
 • Hangi koltuğun özel ihtiyaçlarınız için en rahat olacağına

Danışmanlarımız, hareket kabiliyeti değerlendirmelerine ve özel olarak sizin için her birinin faydalarına bağlı olarak hangisinin en rahat olacağına dair size tavsiyede bulunabilir. Bu yüzden sizinle tanışmaları gereklidir. Sizin için hangi ürünün en iyi olacağını, hangi ürünün evinizde sizi en güvende ve en rahat hissettireceğini çok sayıda farklı açıdan değerlendirmeleri lazımdır. Koltuk ve raylar da seçildiğinde, merdiven asansörünüz kurulduğu zaman kendinizi ne kadar iyi hissedeceğinizi gözünüzde neredeyse tam olarak canlandırabileceksiniz.

3. Seçenekleri değerlendirme

Son adım tasarımla ve renklerle oynayarak evinizde neyin en iyi görüneceğine karar vermektir. Daha büyük bir ayak tablası isteyip istemediğinize, elektrikli dönüş özelliğinin hayatınızı kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağına ve merdiven asansörünüzün merdivenlerinizin hangi tarafına en iyi şekilde oturacağına bu aşamada karar verebilirsiniz. Ücretsiz fiyat teklifi isteyin

Tamamı ne kadara mal olacak?

Danışmanımız, ancak merdivenleri ölçüp sizinle seçeneklerinizi değerlendirdikten sonra size bir fiyat teklifi verebilir. Fiyat teklifi şunları içerir:

 • Keşif ziyareti
 • Kurulum
 • Sizin için özel yapılmış bir merdiven asansörü
 • 5 yıllık kapsamlı garanti

Doğru olmayacağından size internet üzerinden bir fiyat teklifi vermemekteyiz. Karar vermeden önce tüm bilgilere sahip olmanızı istiyoruz. Merdiven asansörünüzün maliyetini etkileyebilecek unsurlar şunlardır:

 • Koltuk seçiminiz
 • Merdivenlerinizin uzunluğu
 • İhtiyacınız olan rayın düz mü kıvrımlı mı olduğu
 • Ayak altında kalmayan geri çekilebilir raya ihtiyacınız olup olmadığı (merdivenlerinizin en üstünde veya altında bir kapı olup olmadığı)
 • Herhangi bir ek özellik isteyip istemediğiniz (örneğin, merdivenlerin en üstüne vardığınızda inmenizi kolaylaştıracak bir elektrikli dönüş özelliği veya ayak tablanızı otomatik olarak yukarı çevirecek bir düğme)

Siz ve merdivenleriniz için hangi merdiven asansörünün en iyi olduğunu öğrenmek üzere danışmanlarımızdan hemen şimdi randevu alabilirsiniz. Bizi arayın. Size ücretsiz olarak bilgi vermek ve tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyarız.