Bir işletme olarak çok yönlü performansımız karşılığında aldığımız ödül ve akreditasyonlar

Çünkü en iyi hizmeti yalnızca her alanda üstün olursak sağlayabiliriz.

Güvenebileceğiniz bir şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Uluslararası ölçekte kabul edilen en yüksek seviyedeki standartlarımızı hep koruyoruz. Bunu size mümkün olan en kaliteli merdiven asansörü hizmetini sunmak için yapıyoruz. Kazandığımız ödüllere daha yakından baktığımızda, çabalarımızın, ürettiğimiz ürünlerin çok ötesine uzandığını görüyoruz; çünkü en iyi hizmeti yalnızca her yönden mükemmel bir şirket olarak sunabileceğimizi biliyoruz. Sürdürülebilirlik, etik uygulamalar, adil ticaret ve sağlık ile güvenlik konularına özen gösteriyoruz, çünkü her alanda çok iyi olmak istiyoruz. Kazandığımız ödülleri ve bir parçası olduğumuz ortaklıkları bizzat kendiniz de inceleyebilirsiniz.

ISO Sertifikaları

ISO (Uluslararası Standartlar Teşkilatı) uluslararası standartlar geliştiren bağımsız bir örgüttür. Bu standartlar, kuruluşların, ürünlerinde en yüksek kalite, güvenlik ve verimliliği sağlamasını temin eder. Stannah, aşağıdaki sertifikaları kazanmış olmanın gururunu yaşamaktadır:

 • İşletme Kalite Yönetimi

(ISO 9001 Sertifikası )

 • Çevre Yönetimi için

(ISO 14001 Sertifikası)

ve İş Güvenliği Sistemleri için İngiltere Standartları sertifikası (BS OHSAS 18001 Sertifikası) Uluslararası Standartlar, işimizin tüm alanlarının, her alandaki uzmanlar tarafından belirlenen ölçütlere uygunluğunu teyit etmenin yanı sıra, serbest ve adil küresel ticareti de kolaylaştırmaktadır. Bu da gerçekten bir parçası olmak istediğimiz bir girişimdir.

stannah iso sertifikası

CE İşareti

Ürünlerimiz CE İşareti taşımaktadır. Bu şekilde Avrupa sağlık, güvenlik ve çevre koruma mevzuatına uygunluklarını tasdikliyoruz. Merdiven asansörleri için bu, güvenlik özelliklerinin şunları içermesi gerektiği anlamına gelir:

 • Asansörün hızını sınırlayan bir cihaz
 • Elektrikli güvenlik cihazları (Sensörler)
 • Amortisörler

Mevzuata uyum sağlamak suretiyle, ürünlerimizin olabildiğince güvenli olduğundan emin olmaktayız.

stannah ce işareti

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sektörü Derneği (LEIA)

LEIA, asansör tedarik eden, monte eden ve bakımını yapan şirketleri temsil eden bir kuruluştur. Dernek, her şirketin profesyonel ve yetkin bir şekilde çalışmak için aşağıdakilere sahip olmasını sağlar:

 • Personel
 • Tesisler
 • Geçmiş performans
 • Teknik uzmanlık
 • Yönetim sistemleri

LEIA’nın bir parçası olarak, Avrupa ölçeğinde ve uluslararası teknik standartlara bağlıyız. Bu sayede ticaret uygulamalarımızın gerçekten müşteri odaklı olduğuna emin olabilirsiniz.

Stannah - Asansör ve Yürüyen Merdiven Endüstrisi Birliği (LEIA)

Buy with Confidence Scheme (Güvenle Satın Alma Planı)

Buy with Confidence Scheme, müşterilere adil ticaret taahhüt eden işletmelerin bir listesini sunar. Bir işletmenin, bu girişimin bir parçası olmak için şikâyet geçmişinin incelenmesi de dahil olmak üzere titiz kontrollerden geçmesi gerekmektedir.

Bu girişime kabul edilmiş olmakla, adil ticaret yaptığımızı kanıtlıyoruz. Ancak daha da önemlisi, planın uygulama kurallarına, müşterilerimize her zaman kusursuz bir saygıyla yaklaştığımızdan emin olmak için bütünüyle bağlıyız.

Stannah Güvenle Satın Alma Planı

İngiliz Sağlık Hizmeti Meslek Odası (BHTA)

BHTA, İngiltere’nin en eski ve en büyük sağlık hizmetleri ortaklığıdır. Bu ortaklığın bir parçası olduğumuzda, birliğin Chartered Trading Standards Institute (CTSI) tarafından denetlenen kurallarına imza atmış olduk. Bu kurallar bizi, yasal yükümlülüklerimizin çok daha ilerisinde bir müşteri hizmetleri düzeyine taşımaktadır. BHTA, yüksek standartlarının korunmasını ve ortaklıklarındaki şirketlerin daima müşterilerinin ihtiyaçlarının ötesinde hizmet sunmasını sağlamak için üyeleri konusunda düzenli olarak bilgi toplar.

Stannah - İngiltere Sağlık Meslek Birliği (BHTA)

Which? Trusted Traders (Güvenilir Firmalar)

Tüketicinin çıkarını kollayan tamamen bağımsız girişim Which?, kullanıcıların güvenilir işletmeleri bulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Güvenilir Firmalar programının bir parçası olabilmesi için yetkililer, şirketi aşağıdaki işlemler de dahil olmak üzere farklı alanlarda incelemelere tabi tutar:

 • Yüz yüze değerlendirmeler yapmak
 • İşletme kredisi raporlarına bakmak
 • Geçmiş müşterilerden geri bildirim almak
 • İş süreci prosedürlerini değerlendirmek
 • Müşteri hizmetleri ve şikâyet işleme prosedürlerini analiz etmek

Which? tüm bu alanların istenilen düzeyde olduğunu onaylamıştır ve Stannah, İngiltere’nin Güvenilir Firmalar etiketi sahibi olan ilk merdiven asansörü üreticisi olmaktan gurur duymaktadır. Which? üzerinden verilen her bir müşteri incelemesinde, tavsiye edildiğimiz belirtilmektedir. İnternet sitelerinde şirketimize eksiksiz, 5 üzerinden 5 puan verilmiştir.

Stannah - Hangisi? Güvenilir Satıcılar

Yeşil Elma Ödülü

Yeşil Elma ödülleri, dünyanın dört bir yanında, çevre bakımından en iyi uygulamaları takdir ve teşvik etmeye ve ödüllendirmeye yönelik bir kampanyadır. Stannah, 2014 yılında yeni ürün ambalajı için bu ödülü kazanmış olmaktan gurur duymaktadır. Bir işletme olarak mümkün olduğunca çevre dostu olmaya yönelik sorumluluğumuzu yerine getirmek bizim için önemlidir. Geleceği düşünüyor ve onu daha parlak bir hâle getirmek için kendi üzerimize düşeni yapıyoruz.

Stannah - Green Apple Ödülü kazananı

Queen’s Awards for Enterprise

Queen’s Awards for Enterprise, İngiltere’de kraliyet makamı tarafından aşağıdaki kategorilerde gösterilen olağanüstü başarılara verilmektedir:

 • Yenilik
 • Uluslararası ticaret
 • Sürdürülebilir kalkınma
 • Toplumsal devingenlik vasıtasıyla fırsatları teşvik etmek

Stannah, hem ihracat başarısı hem de uluslararası ticaret için son 30 yılda The Queen’s Award for Enterprise ödülünü 4 kez kazanmış olmaktan gurur duymaktadır. Bu, dünyanın her yerinden kullanıcılara konfor ve güvenlik içinde yaşlanma olanağı sağlayarak uluslararası bir şirket olarak büyümeye olan bağlılığımızı göstermektedir.

Stannah - Kurumlara Yönelik Queen's Ödülü

İngiliz Üretimine Hizmetler İçin MBE

2017 yılında, Stannah’ın ortak başkanları olan Brian ve Alan Stannah’ya, İngiliz Üretimine sundukları hizmetlerden ötürü MBE (Members of the Order of the British Empire) nişanı verilmiştir. Bu ödül, iki kardeşin Stannah’nın en ünlü ürünü olan Stannah merdiven asansörünün arkasındaki ana beyinler olmasını takdir etmek üzere sunulmuştur. Ödül, topluma verilen hizmete ve ürünlerinin yalnızca yerel olarak değil dünyada 40’tan fazla ülkede yaratmış olduğu kayda değer etkiye dikkat çektiğinden, büyük bir onurdur.

İngiltere İmalatına Katkılarından dolayı MBE

10 RoSPA Altın Madalya Ödülleri

Stannah Asansörleri Şirketler Grubu, 2018 yılında arka arkaya 10. kez, iş kazalarının önlenmesine odaklanan RoSPA’nın İş Sağlığı ve Güvenliği Altın Ödülünü aldı. RoSPA Ödülleri, iş yerinde kaza ve hastalıkların önlenmesi konusunda sürekli ilerlemeye bağlılığı onamaktadır ve bu ödül, Stannah’ın peş peşe 10 yıl boyunca mükemmel bir sağlık ve güvenlik sicilini sürdürme konusundaki kararlılığını tasdiklemektedir.