Merdiven asansörü satın alma rehberi

İhtiyaçlarınıza en uygun seçeneği tercih ettiğinizden emin olmak için atmanız gereken adımlar

Sizin için en iyi seçeneği belirlemek üzere sizinle bir araya gelmemiz ve merdivenlerinizi bizzat görmemiz gerekir. Aşağıda, sürece ait üç basit adımı bulabilirsiniz. Bu adımlar, evinizin tamamına geri kavuşmanız için gereken her şeyi açıklamaktadır.

Bir Stannah Merdiven Asansörü nasıl satın alınır?

Bir merdiven asansörü satın almak istediğinizde uygulanacak 3 adımdan oluşan basit bir sürecimiz var.

1) Değerlendirme

İlk adımınız, satış danışmanımızın merdivenlerinizi ölmesine ve tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu söyleyebilmek için sizin hakkınızda bilgi edinmesine olanak veren ücretsiz keşif ziyaretidir.

2) Fiyat Teklifi

Merdivenleriniz ölçüldüğünde, koltuğun model, renk ve diğer özelliklerine karar verirsiniz. Daha sonra danışmanımız size ücretsiz, herhangi bir satın alma yükümlülüğü içermeyen fiyat teklifinizi sunar.

3) Kurulum

Mühendislerimiz çok kısa süre içinde asansörünüzün kurulumunu planlayacaktır. Elemanlarımız, tüm aletleriyle birlikte zamanında gelir ve evinizi aynı buldukları gibi tertemiz bırakırlar. Kurulum bir günden az sürmektedir, bu yüzden ev hayatınız kesintiye uğramaz. Hemen ücretsiz fiyat teklifi isteyin

Merdiven asansörü değerlendirmesi

Merdiven asansörü satın alma süreci için öneriler

Merdiven asansörü satın almak her gün yaptığınız bir şey olmadığından, ne istediğinizi ve neye ihtiyaç duyduğunuzu kestirmek kolay olmayabilir. Bu yüzden size bir merdiven asansörü satın almayı düşündüğünüzde göz önünde bulundurmanız için bazı öneriler sunuyoruz.

Uzman tavsiyesi olmadan bir merdiven asansörü satın almayın

Merdiven asansörünüzün mümkün olduğunca güvenli olması ve ev ortamınızda muntazam durması için tek yol, merdiveninize tamı tamına uymasıdır.  Ölçüye göre üretilen bir merdiven asansörü, evinize mükemmel şekilde uyum sağlayacak ve sizin merdivenlerinize uygun güvenlik düzenlemelerine sahip olacaktır.

Stannah’da, merdiven ölçülerinizi titizlikle aldığımızdan merdiven asansörlerimiz merdiveninizin her bir milimetresine uyacaktır.


Merdiven asansörünüzün ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde üretildiğinden emin olun.

Merdiven asansörü satın almak sadece merdivenlerinizle ilgili bir işlem değildir. Bu, sizinle, özel ihtiyaçlarınızla ve bir asansörün bu ihtiyaçları karşılamak için nasıl özelleştirildiğiyle de ilgilidir.

Ev ziyaretiniz sırasında, satış danışmanımız hangi koltuğun ve hangi özelliklerin size en uygun olacağını görmek için bir kullanıcı değerlendirmesi yapar. Bu değerlendirme, merdiven asansörü kullanımınızı mümkün olabildiğince konforlu hale getirir.


Güvenebileceğiniz bir şirket seçin

Mutlaka hem ulusal hem de uluslararası standartlara uygunluğu onaylanmış bir merdiven asansörü üreticisini tercih edin.

Seçtiğiniz şirketin ödüller ve akreditasyonlarını inceleyerek resmi kuruluşlarca onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.


Fiyata nelerin dahil olduğunu bilin

Ücretsiz fiyat teklifinizi aldığınızda, fiyat teklifinin neleri içerdiğini bilmeniz gerekir:

  • İhtiyaçlarınızı analiz etmek için ücretsiz bir keşif ziyareti
  • Size ve evinize uyacak şekilde üretilmiş bir merdiven asansörü
  • Merdiven asansörünüzün hızlı ve temiz bir şekilde kurulumu
  •  5 yıllık kapsamlı garanti

Aklınızda hâlâ soru işaretleri varsa şu anda bir merdiven asansörü satın almayın

Bir merdiven asansörü satın almadan önce tüm sorularınıza yanıt almalısınız. Kendiniz için doğru seçimi yaptığınızdan emin olmanızı istiyoruz.

Bir sorunuz olduğunda bizi arayabilirsiniz; yanıtlamaktan mutluluk duyacağız.


Araştırma yapın

Her zaman tüm olasılıkları değerlendirin, farklı şirketlere göz atın ve küçük ayrıntılara dikkat edin; böylece ne sunduklarını tam olarak bilebilirsiniz. Bir karar vermeden önce mevcut ürünler hakkında bilgi sahibi olun, bu sayede sizin için doğru merdiven asansörünü kendinizi hazır hissettiğinizde seçtiğinizden emin olursunuz.


Garantiyi her zaman kontrol edin

Tüm Stannah merdiven asansörleri 5 yıl garantilidir. Size güvenebileceğiniz bir ürün satın almanın iç rahatlığını vermek istiyoruz.


Teknik servis şartlarını bilin

Bir şeylerin yolunda gitmemesi durumunda, birinin gelip size yardım etmeye hazır olduğunu bilmeniz gerekir. Ne zaman ihtiyacınız olursa.

Stannah garantisi, 24 saat cevap veren bir servis hizmetini kapsar. Türkiye’de herhangi bir yere 24 ila 48 saat içinde servis taahhüdü bulunmaktadır. Bundan daha azını kabul etmeyin.

stannah model kılavuzu

Aklınızda bulunsun:

Türkiye’ye Merdiven Asansörlerinin ithalatı ve Türkiye’de Merdiven Asansörlerinin satışı yürürlükte bulunan 3065 sayılı KDV kanununun 17-4/s maddesi ve ilgili genelge ve yönetmelikler uyarınca KDV’den müstesna olarak yapılmaktadır.

Bu muafiyetten yararlanmak için herhangi bir sağlık raporu ibrazı gerekli ve zorunlu değildir.