Merdiven Asansörü Seçenekleri

Eviniz için doğru merdiven asansörü nasıl seçilir?

Tarafından yazılmıştır Stannah

Eviniz için doğru merdiven asansörü nasıl seçilir?

Nasıl bir merdiven asansörü seçeneğine ihtiyacınız var?

Bu tamamen size bağlı. Stannah; düz merdiven, sahanlığa sahip merdivenler veya kıvrımlı merdivenler ve hatta dış mekan merdivenleri olmak üzere tüm merdiven türleri için çok çeşitli merdiven asansörü modeli sunarken merdiven asansörlerimizin birçoğu isteğe bağlı ek özelliklerden oluşan ek faydalara sahiptir. Ücretsiz ev ziyareti sırasında sizin için yardıma açık danışmanımız tüm seçenekleri inceleyecek ve sizin için doğru olduğunu düşündüğü merdiven özelliklerini gösterecektir. Sunduğumuz seçeneklerden birkaçı şu şekildedir.

Nasıl bir merdiven asansörü seçeneğine ihtiyacınız var?

Güvenlik Özellikleri

Tahrikli Döner Koltuk Seçeneği

Tüm Stannah merdiven asansörü koltukları merdivenlerin üst ve alt tarafında dönme özelliğine sahiptir, böylelikle kullanıcı güvenli bir şekilde merdiven asansöründen inebilir. Ancak kısıtlı hareketlilik nedeniyle koltuğun manuel olarak döndürülmesi zorsa o durumda dönüşü kolaylaştırmak için tahrikli döner koltuk seçeneğini sunuyoruz. Bu mekanizma, kullanıcının kolayca kontrol kolunu tutarak veya kumandayı kullanarak koltuğun merdivenlerden diğer tarafa doğru döndürmesini sağlar. Koltuk ayrıca, merdivenleri diğer kişilerin de kullanmasını sağlamak için kumanda kullanılarak biniş pozisyonuna geri döndürülebilir.

Tahrikli Döner Koltuk Seçeneği

Toplanabilir Ray Seçeneği

Düz merdivenler için Stannah, koltuk merdivenlerden yukarı ve aşağı hareket ederken otomatik olarak kalkıp inen toplanabilir ray seçeneği sunar. Toplanabilir ray; rayın merdivenlerin alt tarafında olası takılma tehlikesi oluşturabilmesi veya yolda kapının olması durumunda çok iyi bir seçenektir. Toplanabilir ray seçeneğiyle Stannah merdiven asansörünüz ihtiyaç duyduğunuzda orada olacak, ihtiyacınız olmadığında ise ortadan kalkacak.

Toplanabilir Ray Seçeneği

Koltuk Kemeri Seçenekleri

Siena ve Starla modeli koltuklarda bulunan standart toplanabilir koltuk kemeri kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır ve ‘kilitli koltuk kemerine’ geçirilebilir, böylelikle koltuk, koltuk kemeri devreye girene kadar kol desteği kontrol biriminden çalıştırılamayacaktır (Sadler modeli koltuktaki standart donanım). Bele takılan çapraz ve beş noktalı koltuk kemerleri (yukarıda gösterilen), omuzlar üzerinde ve gerektiğinde bacaklar arasında ekstra koruma sağlar. Ayrıca ortası tokalı koltuk kemeri seçeneğimiz de bulunmaktadır.

Koltuk Kemeri Seçenekleri

Döşeme Seçenekleri

Stannah’ın iç mekan merdiven asansörü modelleri döşeme seçeneklerine ve evinizin dekoruyla uyum sağlayacak birçok renk seçeneğine sahiptir. Starla modeli sizin için dokuma döşemesi ve açık veya koyu renkli ahşap seçeneği dahi sunar. Merdiven asansörünüzün sadece fonksiyonel değil, aynı zamanda evinizle uyum sağlamasının da önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle koltuklarımızı sadece güvenli ve sağlam olacak şekilde değil, aynı zamanda güzel görünecek şekilde tasarlıyoruz.

Döşeme seçenekleri

Kontrol Kolu Seçenekleri

Standart kontrol kolu, kısıtlı el becerisine sahip kişiler için ergonomik ve kullanımı kolay şekilde tasarlanmıştır. Ancak bazı kullanıcılar bunun yerine dikey “dümen” seçeneğini tercih etmektedir. Her iki seçenek de artritli parmaklar için uygundur. Tüm mesele rahatlıktır, sizin için en rahat seçeneği seçin!

Kontrol kolu seçenekleri

Koltuk Genişliği Seçenekleri

Siena modeli koltuk standart olarak rahat geniş kol desteğine (sağdaki resim) sahiptir. İsteğe bağlı dar koltuk (soldaki resim) koltuğun sadece 27” genişliğindeki merdivenlere kurulmasını sağlar. Bu, dar merdivenler veya kısa kullanıcılar için çok iyi bir seçenektir.

Koltuk genişliği seçenekleri

Stannah’ın sunduğu tüm merdiven asansörü seçenekleri hakkında daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz? Bizi arayın. Danışmanlarımız sorularınızı yanıtlamak için yardıma hazırdır, böylelikle kendiniz için en iyi seçeneği bulabilirsiniz. Bilgi edinmek ücretsizdir ve satın alma zorunluluğu yoktur. Başlamak için bugün arayın.