Bir merdiven asansörü size veya sevdiklerinize neler sunabilir?

Bir merdiven asansörü size hareket özgürlüğünüzü geri vermekten çok daha fazlasını yapar

Tarafından yazılmıştır Stannah

Bir Stannah merdiven asansörü, size tümüyle kaybettiğinizi sandığınız bağımsızlığınızı geri verir. Kendi evinizde rahatlık ve eksiksiz güvenlik içinde dolaşabileceğinizi bilmekle bile omuzlarınızdan büyük bir yük kalkacaktır. Üstelik sadece sizin değil, arkadaşlarınızın ve ailenizin de! Sizin merdivenlerinizde güvende olduğunuzu bilerek onlar da rahat edebilirler.

Merdiven asansörleri yaşlılara yardımcı olur

Merdiven asansörlerimiz, dilek ve ihtiyaçlarınızı karşılayarak hayatınızı daha iyi bir hâle getirmek isteyen çalışanlarımız tarafından özenle üretilir. Merdiven asansörünüz, hareket hâlindeyken kendinizi olabildiğince iyi hissedebilmeniz için size uyacak şekilde geliştirilir. Rahatlığınız söz konusu olduğunda, küçük şeyler büyük bir fark yaratır. İşte biz de bu yüzden, sizin için mükemmel seçim olacak merdiven asansörüne dair önerilerde bulunmadan önce, sizi tanımaya ve ihtiyaçlarınızı anlamaya zaman ayırıyoruz. Bedeninizde yaşlanmanın birtakım etkilerini hissediyor olabilirsiniz, ya da ağrılı eklemleriniz merdivenleri bir engel hâline getiriyor veya vücudunuzun alt kısmında hareket kabiliyetiniz sınırlı olabilir; her şekilde kendinizi tekrar evinizde rahat hissetmenize yardımcı olabiliriz.

Merdiven Asansörleri dünyanın farklı yerlerinde yaşlıların hayatını kolaylaştırıyor

Yaşımız ilerledikçe, yaşlanmanın etkilerini hissetmeye başlarız. Denge kontrolümüz azaldığı gibi, romatizma ya da osteoartirit de hayatımız üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Kısa süre içerisinde, merdivenler evinizde ciddi bir engel oluşturmaya başlayabilir. Merdivenleri kullanmak acı verebilir, tehlikeli ve neredeyse imkânsız bir hâle gelebilir.

Merdiven asansörleri yaşlılara yardımcı olur

Birçok kişi merdiven kullanmaya devam etmenin, sağlık bakımından faydalı olacağını düşünür. Her ne kadar “aktif kalmaya” özen göstermek genel olarak iyi bir fikir olsa da merdivenleri kullanmak için bedeninizi zorlamak diz eklemlerinize kalıcı hasar verebilir. Daha fazla kullanım, daha fazla hasarı da beraberinde getirir. Merdiven kullanmakta ısrar etmek kazalara, düşme vakalarına ve yaralanmalara neden olabilir.

Merdiven asansörlerinin aklınıza gelmemiş olabilecek başka artıları

merdiven asansörlerinin artıları

 • Size iç rahatlığı sağlar:
  Merdivenlerinizde ve kendi evinizin içinde güvende olduğunuzu bilirsiniz. Bu kendinize güveninizi artıracak, bağımsız olduğunuzu bilmek bile size kendinizi daha özgür hissettirecektir.
 • Size bağımsızlığınızı geri verir:
  Merdivenleri kullanmak için harcadığınız enerjiyi başka şeylere saklayabilirsiniz. O enerjiyle neler yapabileceğinizi bir hayal edin!
 • Çabuk ve kolay monte edilir:
  Merdiven asansörü kurulumu bir günden az sürer, bu şekilde evinizin tamamına çok kısa zamanda kavuşursunuz.
 • Yeni bir eve taşınmaktan daha ucuz ve kolay, evinizin zemin katında mahsur kalmaktan daha konforludur:
  Bir merdiven asansörünün satın alma ve kurulum süreci sizi bu fikirden soğutuyor olabilir. Bir merdiven asansörünün montajının bolca inşaat kişi, dağınıklık ve evinizde tadilata yol açacağını düşünüyor olabilirsiniz. İyi haberse şu: Bir merdiven asansörü doğrudan merdiveninize monte edilir. Hareket özgürlüğünüzü geri kazanmak için herhangi bir imar izni veya inşaat işine gerek yoktur.
 • Evinize zarar vermez:
  Sıcakkanlı teknisyenlerimizin tek yapması gereken merdivenlerinizde birkaç ufak delik açmaktır, sonrasında merdiven asansörünüz kolayca kurulur. Herhangi bir kalıcı hasar meydana gelmez ve teknisyenlerimiz işlem sonrasında her zaman gerekli temizliği yapar.
 • Son derece ekonomiktir:
  Merdiven asansörünüzün işleyiş masrafı elektrikli su ısıtıcınızınkinden azdır.
 • Esnek ve uyarlanabilir özelliktedir:
  Merdiveniniz nasıl olursa olsun, ona uyacak şekilde özel olarak yapılmış bir merdiven asansörü kurmamız mümkündür. Sadece bu kadar da değil; ayrıca kişisel ihtiyaçlarınızı da inceler ve onlara uygun bir koltuk öneririz.

Siz de dünyanın dört bir yanında bir Stannah merdiven asansörü satın alarak evlerini ve yaşamlarını geri kazanan 750,000 kişiye katılın. Bir merdiven asansörünün hayatınızı nasıl kolaylaştıracağını görmek için bizi arayın.

 

Daha fazla oku