Benim için en iyi merdiven asansörü hangisi?

Her insan ve her ev farklıdır. Her merdiven asansörü de öyle.

Stannah merdiven asansörleri size ve merdivenlerinize uyacak şekilde yapılmıştır. 40 yılı aşkın bir süredir merdiven asansörü üretiyoruz, bu yüzden onlar hakkında çok şey öğrendik. Dolayısıyla, kendi evinizde kendinizi daha güvende ve daha rahat hissetmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi biliyoruz.

Doğru merdiven asansörü, merdivenlerinizi kullanma konusunda endişe duymayı bırakmanıza izin verecektir. Bu engeli ortadan kaldıracak ve kaybettiğinizi düşündüğünüz bağımsızlığı size geri verecektir.

Tek yapmanız gereken, ne istediğinize ve neye ihtiyacınız olduğuna karar vermek ve bu istek ve ihtiyaçlarla uyuşan teklifimizi öğrenmektir. Göründüğünden daha kolay. Uzmanlarımızdan biri hazırdır, her ayrıntıyı tespit etmek üzere size yardımcı olmak için sizi ziyaret etmeyi beklemektedir.

Bu arada, sizin için en iyisinin ne olduğu hakkında bir fikir edinmek için düşünmeye başlamanız gereken bazı etmenler şu şekildedir.

Neye ihtiyacınız olduğunu bulun

Merdivenler neden sorun haline geldi?

Enerji eksikliği mi? Dizleriniz mi? Kalbiniz mi? Düşme korkusu mu?

Bu sorunun cevabı, uzmanımızın hangi koltuğun size en uygun olacağını tavsiye etmesine yardımcı olacaktır. Hareketlilik kabiliyeti problemi dizlerinizi etkiliyorsa, size en uygun ürün belki de Sadler ürünümüz gibi bir koltuk olacaktır. Kilonuzu destekler, bu yüzden dizlerinize yük binmez, aynı zamanda tamamen oturmanıza da izin vermez. İnip binmesi çok daha kolaydır.

Biraz fazla alan isterseniz, belki de Siena sizin için uygun bir seçim olacaktır, 2 farklı genişlik arasından seçim yapabilirsiniz. Siena, ayağa kalkarken ve otururken sabit duramıyorsanız da iyi bir seçim olabilir, uzun kolları koltuğa oturup kalkarken size ekstra destek sunar.

Kendinizi en güvende hissetmenizi ve kendinize en güvenli hissetmenizi neyin sağlayacağını düşünün. Ekstra ayak desteği için daha büyük bir ayaklık mı?

Ev ziyareti için randevu almak çok kolaydır, bizi şimdi aramanız yeterli. Danışmanımız kısa süre içinde sizinle ilgilenecek, sizin için neyin işe yaradığını öğrenmek için doğru soruları soracaktır. Merdiven asansörünüz çok kısa süre içinde kurulacaktır ve daha önce onsuz nasıl yapmış olduğunuzu anlayamayacaksınız.

Evinizin neye ihtiyacı olduğunu öğrenin

Her merdiven farklıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, merdiveninizin nasıl olduğu, sizin için doğru merdiven asansörü seçiminde çok önemli bir faktördür. İhtiyacınız olan asansör tipine karar vermek için şu sorular hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz:

  • Yolun yarısında merdiven sahanlığı var mı?
  • Merdivende kaç basamak var?
  • Merdivenleriniz düz mü yoksa kavisli mi?
  • Yolda herhangi bir engel var mı?
  • Birden fazla merdiven var mı?
  • Koltuk kullanımda olmadığı zaman nerede duracak?
  • Merdiven asansörünüz merdivenin hangi tarafından geçmeli?

Satış danışmanımız, emin olmadığınız soruları yanıtlamanıza yardımcı olacaktır. En iyi seçenekleri bulmak için merdiveninizi yukarıdan aşağıya doğru ölçecektir.

Merdiveninize bakmaya ve sizin için en iyi olanı düşünmeye başlayın. Ev ziyaretiniz sırasında danışmanımız, sizin için en uygun olduğunu düşündüğü çözümü size anlatacaktır. Böylece, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olana birlikte karar verebilirsiniz.

Dış veya iç mekan merdiven asansörüne mi ihtiyacınız var?

Bir kat yukarıda mı?

Çatı katına düzenli erişiminiz olmasına ihtiyaç duyuyor musunuz?

Bodruma da inmek istiyor musunuz?

Birkaç katlı bir kasaba evinde mi yaşıyorsunuz?

İlk adımınız, merdiven asansörünüzün nerede başlaması gerektiğine ve nerede bitmesi gerektiğine karar vermektir. Bir sonraki adımınız:

Ray nereye kurulacak?

Duvarın yanında mı istiyorsunuz?

Yoksa korkulukların yanında mı?

Diğer insanların daha güvenli hissetmeleri için korkuluğu kullanmaları gerekiyor mu? Gerekiyorsa, rayınızın merdivenlerin karşı tarafında olması onlara yardımcı olacaktır. Merdiven asansörleri, duvarınıza değil, merdiveninize monte edilir, bu sayede her iki tarafa da yerleştirilebilir.

Merdiven asansörü rayları kompakttır. Merdivenlerinizi engellemezler, bu nedenle başkaları da merdiveni rahatça kullanabilir. Ürettiğimiz her koltuk düzgün bir şekilde katlanmaktadır, yani merdiven asansörü ile merdiven arasında seçim yapmaz, her ikisine de sahip olursunuz.

Koltuk kullanımda olmadığı zaman nerede duracak?

Merdivenlerin üstünde veya altında bir sahanlık var mı? Koltuğun yolun dışında olmasını mı istiyorsunuz?

Merdivenleriniz darsa ve koltuğun çok fazla yer almasını istemiyorsanız, koltuğun bir köşede durmasını isteyebilirsiniz.

Yolda bir kapı var mı?

Problem değil. Geri çekilebilir rayımız, merdiven asansörünüz kullanılmadığı zamanlarda katlanır. Dolayısıyla, merdivenin üst veya alt tarafında bir kapı varsa, yine de bir merdiven asansörü takılabilir ve kapıyı kullanabilirsiniz. Merdiven asansörü harekete geçtiğinde ray otomatik olarak katlanır, böylece ağır bir kaldırma işlemi söz konusu olmaz.

Geri çekilebilir raylarımız gibi seçenekler, merdiven asansörlerimizi daha da uyarlanabilir hale getirerek size daha da fazla seçenek sunmamızı sağlar.

Bir merdiven asansörü ihtiyaçlarınızı karşılayacak hale nasıl getirilir?

Raydan koltuğun tipine kadar, merdiven asansörünün her parçası size daha iyi uyacak şekilde değiştirilebilir. Merdivenleriniz düz ise merdiveninize uyacak milimetrede düz bir ray kesilecektir. Kavisliyse, ray her kavisi sarmalayacak şekilde bükülecektir.

Ardından raya uyan koltuk seçiminiz olur. Koltuk üzerinde daha uzun kollar istiyor musunuz? Daha geniş bir koltuk? Dayanabileceğiniz tip koltuk? Çeşitli döşemelikler? Daha geniş bir ayak desteği veya solunuza veya sağınıza doğru açılandırılmış ayak desteği?

Danışmanlarımız sizin ve eviniz için hangi merdiven asansörünün uygun olduğunu belirlemek için özel olarak eğitilmiştir. Neleri sevebileceğinizi düşünmeye başlayın ancak danışmanlarımızın tavsiyelerini de dikkate alın. Danışmanlarımız, evinize, güvenlik ve rahatlık içinde tam olarak erişebilmenize nasıl yardımcı olacaklarını bilmektedir.